Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Navýšení strážníků hlídkové služby v MHD

6. 12 2011 | Od 29. listopadu se v pražském metru zvýšil počet strážníků vykonávajících hlídkovou službu, a to o 70 procent. Původně vykonávalo jen v MHD hlídkovou službu 50 strážníků, počínaje úterkem 29. listopadu jich v MHD denně hlídkuje 85.

Jejich hlavním úkolem je působení v soupravách a prostorách metra a také v tramvajích, autobusech a dalších prostorech, jako jsou zastávky, čekárny či vestibuly stanic. Jedním z důvodů navýšení počtu strážníků v pražské hromadné dopravě je závěr průzkumu spokojenosti s prací MP Praha, v němž Pražané vyjádřili pocit, že se v hromadné dopravě necítí zcela bezpečně. Navýšením počtu strážníků provádějících hlídkovou službu v metru, tramvajích, autobusech, ale i zastávkách a stanicích chce pražská městská policie přispět k pocitu bezpečí lidí využívajících městskou hromadnou dopravu v metropoli.
 
„Je to momentálně maximum, co mohu učinit pro bezpečnost cestujících, rozhodně ale nejde o krátkodobé opatření,“ ujišťuje Ludvík Klema ředitel strážníků.
Hlídkovou službu v MHD zajišťují strážníci Hlídkového útvaru. Ti kromě dohlížení na veřejný pořádek a preventivního působení v oblasti kapesních krádeží, projevů vandalismu a dalších negativních jevů mimo jiné kontrolují prostory MHD a jejich okolí se zaměřením na sběr injekčních jehel, stříkaček a dalšího kontaminovaného materiálu.
 

www.praha12.cz 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO