Návštěvnost fotbalové ligy se zvýšila v průměru o 478 fanoušků

První fotbalová liga se na podzim těšila nejvyššímu zájmu fanoušků za poslední čtyři roky. Průměrná návštěvnost na zápasech se podle údajů Ligové fotbalové asociace proti loňsku zvýšila o 478 fanoušků a přesáhla hranici pěti tisíc diváků na utkání. Nárůst byl také ve sledovanosti televizních přenosů i v zájmu internetových uživatelů. 

Zatímco podzimní sezona v roce 2012 přilákala na stadiony v průměru 4584 fanoušků, letos na podzim to už bylo 5062 lidí. V průměru přes pět tisíc návštěvníků měla liga po podzimu naposledy v sezoně 2009/10. 
    
Hlavním důvodem je atraktivnější fotbal, který přinesl během podzimu nejvíce gólů v dosavadní historii české ligy. Hned 12 klubů tak mělo nárůst v návštěvnosti v řádu stovek diváků na utkání. Do Teplic dokonce v průměru na zápas dorazilo o 3633 fandů více než loni. 
    
Třikrát návštěva na ligovém utkání překročila hranici 15 tisíc diváků. Nejvíce jich dorazilo na Letnou na utkání mezi Spartou a Teplicemi, které sledovalo 16.521 diváků. Nejvyšší návštěvnost měla Plzeň, kam chodilo v průměru 10.207 fandů. 
    
"Zvýšení návštěvnosti na stadionech je pro nás jednou z největších priorit. Náš cíl musí být v tomto případě postupný. Chceme nastolit takový trend, který by nám přinášel kontinuální nárůst návštěvnosti. Úspěchem bude, když počet diváků každý rok stoupne o pět či deset procent," řekl předseda LFA a místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda. 
    
Nárůst zaznamenala i televizní sledovanost. Přenosy v České televizi vyšplhaly k hranici 190 tisíc diváků. Nejsledovanější bylo derby mezi Slavií a Spartou, kdy se hranice ratingu zastavila na údaji 288 tisíc. 
 
zdroj: ČTK