Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Na půlmaraton je Praha připravená

1. 04 2011 | V sobotu 2. dubna 2011 se bude konat tradiční Hervis 1/2Marathon Praha. Start i cíl závodu, který současně poběží jak jednotlivci, tak štafety, bude v prostoru křížení ulice 17. listopadu a náměstí Jana Palacha. Přihlášeno je 9 500 účastníků. Ve 12.00 hodin letošní půlmaraton odstartuje primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Praha je tradičním patronem seriálu závodů Prague International Marathon (PIM), každoročně se také podílí v rámci partnerství při pořádání sportovních akcí finančně. Na první z letošních závodů, na Hervis 1/2Marathon, počítá s příspěvkem půl milionu korun.

Trasa „půlmaratonu“ povede z náměstí Jana Palacha proti proudu řeky kolem Karlova mostu,Národního divadla na otočku v Nuslích, odtud přes Palackého most, smyčku na Smíchově a přes Most Legií zpět k Národnímu divadlu a Rudolfi nu, kde trasa pokračuje přes Mánesův most na druhý břeh a dále do Libně a přes Libeňský most, Rohanské nábřeží, ulicí Na Františku až k Právnické fakultě, následuje přeběh Čechova mostu na Kosárkovo nábřeží a odtud už jen zbývá Mánesův most a zatáčka do cílové rovinky na ulici 17. listopadu.

Na trase závodu i na některých přilehlých komunikacích bude z bezpečnostních důvodů, s ohledem na závodníky i diváky, vyloučena či omezena doprava. Organizátoři připravili pro obyvatele Prahy 1 letáček s upozorněním na uzavírky komunikací a žádostí o pochopení nutných dopravních omezení. Přenosné dopravní značky se zákazem parkování na komunikacích, kudy povede trasa závodu, již byly umístěny. Organizátoři závodu se obracejí na řidiče, aby je respektovali, protože s ohledem na bezpečnost musí být trasa bezpodmínečně uvolněna. V případě, že vozidla na komunikacích zůstanou, bude je Správa služeb hl. m. Prahy na pokyn dohlížejících policistů a strážníků odtahovat. Informace o případných odtažených vozidlech na odtahová parkoviště na území Prahy získají majitelé na operačním středisku Správy služeb hl. m. Prahy na tel. číslech 267 002 162, 267 002 602.

Dopravní uzavírky se dotknou také městské hromadné dopravy, podrobné informace již zveřejnil Dopravní podnik hl. m. Prahy na www.dpp.cz.

Návštěvníkům a divákům doporučují organizátoři závodu využít především metro, mimopražským pak záchytná parkoviště P+R a navazující linky metra.

V prostoru startu a cíle bude technické zázemí závodu, kde bude také zajištěn zdravotnický dohled, mimo jiné bude v ulici Na Rejdišti připraven záchranářský modul pražské záchranky GOLEM. Dále na trase budou u všech občerstvovacích stanic, tj. na 5,5., 10. a 16. kilometru zdravotnické týmy, a každých 500 metrů zdravotník Českého červeného kříže. Toalety budou k dispozici jak v prostoru startu a cíle, tak u všech občerstvovacích stanic.

Plánek trasy, dopravní opatření a další důležité informace jsou k dispozici na www.praguemarathon.com.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO