Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Muž z automobilové honičky se při zadržení pokusil o útěk

11. 02 2012 | Pětadvacetiletý Václav Hlinovský, který byl osm dní na útěku po automobilové honičce v Praze, při níž zemřela Hlinovského spolujezdkyně, se při čtvrtečním zadržení v obci Chodouň na Berounsku pokusil o útěk. Protože byl mladík již dříve odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převezli jej policisté rovnou do pankráckého vězení.

Na webu o tom včera informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Hlinovský utekl poté, co se ho v ukradeném autě 1. února snažila střelbou zastavit policie ve Strakonické ulici.

"I přestože kriminalisté během pátrání získali informaci, že by mohl být ozbrojen, při samotném zatčení u něj nebyla nalezena žádná střelná zbraň," sdělila mluvčí. Hlinovský je podezřelý mimo jiné z násilí proti úřední osobě a krádeže. V minulosti byl údajně dvacetkrát stíhán pro majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Ve středu 1. února se policisté ve Strakonické ulici snažili zastavit ukradené auto, řidič ale začal ujíždět. Podle policie se srazil s policejním vozem a snažil se najíždět na policistu. Ten poté několikrát vystřelil na spodní část vozidla, řidič ale začal policistům ujíždět Strakonickou v protisměru. Po několika stovkách metrů z auta vystoupil a utekl, ve voze zůstala mrtvá žena. O den později kvůli střelbě zahájila trestní řízení Generální inspekce bezpečnostních sborů pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO