Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Muž ujížděl policii a málem přejel rodiče s kočárkem

26. 03 2012 | Muž bez řidičského průkazu a se zákazem řízení platným až do roku 2016 ujížděl v neděli 25. března v Praze policii. Při honičce s policisty údajně ohrozil řadu lidí, mimo jiné na přechodu mladý pár s dítětem v kočárku, jel v protisměru a nakonec vrazil do zábradlí. Záchranáři jej odvezli do nemocnice. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí policie Jana Rösslerová. Policisté navíc v jeho autě našli zbraň, kuklu a nástroje, které mohl použít k páchání trestné činnosti.

Policejní hlídka zastavila dvaatřicetiletého muže krátce před 14:00 na křižovatce ulic Bruselská a Bělehradská. "Řidič však při kontrole náhle přidal plyn a začal policistům ujíždět. Během své zběsilé jízdy ohrozil mladý pár s dítětem v kočárku přecházející přechod pro chodce, nedal přednost několika vozidlům, nerespektoval signál Stůj! na světelné křižovatce, vjel do protisměru, kde ohrozil několik dalších vozidel, dále najel na chodník a navíc poškodil zaparkované vozidlo," popsala honičku Rösslerová.

Jízda prchajícího řidiče skončila až na křižovatce ulic Legerova a Vinohradská, kde muž narazil do zábradlí. "Řidič byl ve vozidle sám. Po nárazu byl v bezvědomí. Policisté mu okamžitě poskytli společně s kolemjdoucím zdravotníkem první pomoc," řekla ČTK policejní mluvčí. Zranění podle ní nebyla vážná.

Policisté následně zjistili, že pronásledovaný má zákaz řízení platný od roku 2008 až do roku 2016 a nemá řidičské oprávnění. Je tedy podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až tři roky vězení. Případem se zabývají i kriminalisté, protože policie našla v havarovaném autě zbraň, boxer, černou pletenou kuklu a různé nářadí, které mohl podezřelý používat k trestné činnosti.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO