Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Modřanská vinice se opravuje

19. 07 2011 | Podařilo se rekonstruovat viniční domek, teď chce radnice obnovit stodolu, kde mělo být technické zázemí. Řekl to místostarosta Marek Rejman. Následovat by měla podle Rejmana rekultivace samotné vinice.

Podle Rejmana rada města nedávno rozhodla o zadání projektu na obnovení stodoly, která před lety shořela. Památkáři totiž podle místostarosty nepovolili, aby technické zázemí bylo přímo ve viničním domku. "Projektovou dokumentaci už máme, stodola by mohla být hotová příští rok," uvedl Rejman.

Dokončení oprav slibovalo už minulé vedení radnice, podle současné místostarostky Evy Tylové se stavba protáhla kvůli jednáním o podobě bezbariérové rampy, která má vést přímo do památkově chráněného viničního domku.  Podle Tylové nové vedení radnice ustoupilo z plánu minulého vedení, že by rampa vedla až do prvního patra. Povede jen do přízemí, které by mohlo sloužit pro svatební obřady. V patře by mohla být například expozice o historii vinice.

V budoucnu chce radnice zkultivovat vinici, kterou mají nyní pronajatou zahrádkáři. "Se zahrádkáři jsme se dohodli, že budeme postupovat společně. Na rekultivaci, která bude finančně náročná, se pokusíme sehnat dotaci," konstatoval Rejman. Radnice by pak chtěla podobně jako Praha 2 ve své Grébovce pořádat vinobraní.

Radnice areál modřanské vinice poslala také do soutěže Zapomenutá místa Prahy, kterou před časem vyhlásila Pražská informační služba. V soutěži hledá zajímavá místa mimo centrum, o kterých obyvatelé města ani turisti často vůbec netuší.

Areál modřanské viniční usedlosti je významnou stavební i přírodní památkou. Dochovaný domek, který je na seznamu nemovitých kulturních památek, pochází z první poloviny 18. století.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO