Místo odpalu ohňostroje na přehradě se mění

Jablonec nad Nisou - Ohňostroj, který se tradičně odpaluje u jablonecké přehrady 30. dubna, bude i letos. Z ekologických důvodů se ale muselo posunout odpaliště dál od vodní hladiny. Změna se dotkne i lampionového průvodu. Ten letos vyrazí z prostoru před loděnicí (naproti bývalému Jablonexu) směrem k Rybářské baště.

„V uplynulých letech jsme byli zvyklí, že byl ohňostroj odpalován přímo z hráze přehrady. Vzhledem k rostoucí náročnosti ekologických požadavků jsme však byli letos nuceni odpaliště ohňostroje přesunout z hráze na břeh. Konkrétně na louku za hrází mezi první a druhou přehradou,“ vysvětluje Jana Pěnčíková, jednatelka Eurocentra, které akci organizuje.

Ohňostroj bude zajišťovat, stejně jako v minulých letech, společnost Spitfire. „Společně jsme uvažovali o několika lokalitách kolem jablonecké přehrady, které by co nejlépe nahradily tradiční odpaliště z hráze. Věříme, že se nám pro ohňostroj povedlo najít místo, na které návštěvníci akce od přehrady dobře uvidí,“ doplňuje Jana Pěnčíková.

S ohledem na změnu odpaliště půjde lampionový průvod opačně. Pod vedením mažoretek a za doprovodu bubenické skupiny Banda Grande vyrazí v devět hodin z prostoru před loděnicí (naproti bývalému Jablonexu) k Rybářské baště. Sraz v prostoru před loděnicí bude od půl deváté. 

Program večera 30. dubna 2019:
20.30 - 21.00    Sraz účastníků průvodu v prostoru před loděnicí (naproti bývalému Jablonexu) 
21.00 - 21.25    Průvod projde pod vedením mažoretek DDM Vikýř (Jablonecká jablíčka) a bubenické skupiny Banda Grande od prostoru před loděnicí k Rybářské baště 
21.25   Ohňostroj z louky za hrází mezi první a druhou přehradou