Lidé mohou hlasovat o svém nejoblíbenějším lékaři

Unie pacientů startuje dnes pátý ročník ankety Lékař roku, ve které mohou lidé dát hlas svému nejoblíbenějšímu lékaři. Hlasovat mohou na www.lekarroku.cz a prostřednictvím anketních lístků, které dostanou ve zdravotnických zařízeních. Cílem je podle organizátorů podpořit komunikaci mezi lékaři a pacienty. 

Loni byla za celoživotní přínos medicíně oceněna profesorka plastické chirurgie a popáleninové medicíny Radana Königová, zvláštní ocenění dostala humanitární společnost Lékaři bez hranic. 

Unie je občanské sdružení, má zhruba 15.000 členů, hlasovat ale mohou i nečlenové. Hlasy mohou lidé posílat ve třech kategoriích - lékař lůžkového zařízení, praktický lékař a lékař specialista. 
    
Kromě pacientů budou o svých favoritech hlasovat i odborníci. Jesseniovu cenu od nich dostane lékař s největším přínosem pro pokrok v medicíně a Hippokratovu cenu obdrží lékař, který prokázal nebo vykonal čin lidskosti. 
    
S anketou spojil své jméno ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Před dvěma roky byl oceněn za to, že odvrátil odchody až 4000 lékařů z nemocnic, kteří se v odborové akci Děkujeme, odcházíme domáhali zvýšení platů. 
 
zdroj: ČTK