Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Kontrola eskalátorů ve stanicích metra nezjistila pochybení

5. 06 2010 | Drážní úřad provedl od 25. do 27. května kontrolu pohyblivých schodů ve vybraných stanicích metra linek A a B. Pověření pracovníci v rámci pravidelné revize nezjistili žádné nedostatky, a proto vůči Dopravnímu podniku hl. m. Prahy nebyla přijata žádná opatření.

Drážní úřad provedl od 25. do 27. května kontrolu pohyblivých schodů ve vybraných stanicích metra linek A a B. Pověření pracovníci v rámci pravidelné revize nezjistili žádné nedostatky, a proto vůči Dopravnímu podniku hl. m. Prahy nebyla přijata žádná opatření.

Drážní úřad se v rámci kontroly pohyblivých schodů ve stanicích metra Můstek, Anděl, Florenc, Náměstí Republiky a Křižíkova zaměřil především na revizi technického stavu, dodržování vykonávání pravidelné údržby a technických parametrů eskalátorů. Předmětem kontroly Drážního úřadu byly pohyblivé schody vyrobené v období let 1981–1988.

„Jsem rád, že poslední kontrola Drážního úřadu jen potvrdila to, co tvrdíme opakovaně – naše technická zařízení včetně eskalátorů procházejí přísnými kontrolami a plně odpovídají platným bezpečnostním normám,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Martin Dvořák. 

Zranění byla náhoda
Schody do metra jsou daleko více pod drobnohledem veřejnosti od loňského srpna, kdy se na eskalátoru zranil malý chlapec, kterému musely být amputovány tři prsty. Otec chlapce podal trestní oznámení na neznámého pachatele, ale znalecké posudky vyloučily, že za zraněním může být špatný stav eskalátoru. Šlo o starý eskalátor sovětské výroby, kterých je menšina a  jsou postupně nahrazovány eskalátory novými.

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO