Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Kompostéry se osvědčily

7. 07 2011 | V Praze 12 byly zkušebně umístěny čtyři kompostery. Můžete je nalézt v ul. U Kina, K Dolům, na konci Modřanské rokle (generála Šišky) a v lesíku při ul. Urbánkova.

„Do kompostérů dáváme plevel z odplevelování ulic, chodníků a veřejných prostranství. Tam, kde jsou přistaveny v rodinné zástavbě, odkládají do nich občané trávu a plevel ze svých zahrádek,“ říká Ing. Eva Tylová, místostarostka Prahy 12.

Jelikož se osvědčily, tak jich radnice MČ Praha 12 v současné době instaluje dalších šest. Nové kompostery přibudou v parku u zvonice při ul. Barákova, u Fotolabu na Sofijském náměstí, před ZŠ T. G. Masaryka a v ulicích Na Poustkách, Pavelkově a Píšovické.

Výhledově počítáme až se 40 kompostery na celém území Prahy 12.

Cílem kompostování je pomáhat přírodě. Kompostery produkují úrodnou zem, která se dále využívá. „Kompostováním získáme hodnotné živiny pro rostliny a především ušetříme prostředky za předání bioodpadu do kompostárny. Za jednu tunu trávy, její dopravu a předání do kompostárny se platí zhruba 1000 Kč. My tyto peníze ušetříme,“ doplňuje místostarostka Eva Tylová.

Do kompostování se zapojila i řada škol, například ZŠ K Dolům.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO