Kamery ukázaly, že obchodníka z večerky zavraždila dvojice

Pražští kriminalisté hledají muže a ženu, kteří mají podle vyšetřovatelů na svědomí čtvrteční vraždu vietnamského obchodníka v Janovské ulici. Detektivy přivedly na stopu dvojice záznamy bezpečnostních kamer a výslechy svědků. Podrobnosti k případu a snímky údajných útočníků zveřejnila na webu mluvčí policie Jana Rösslerová.

Hledaný muž je podle policistů ve věku 20 až 25 let, ženě může být kolem čtyřiceti. Kriminalisté po nich pátrají kvůli podezření z vraždy, podle Rösslerové v tomto případě hrozí až dvacetileté vězení.

Žena přišla podle vyšetřovatelů ve čtvrtek krátce před 16:00 do večerky a mířila na osmadvacetiletého prodejce pistolí. "Když obsluha odmítla vydat peníze, začala potyčka. Do prodejny vešel mladý muž a nožem zaútočil na prodavače do horní poloviny těla," sdělila mluvčí. Zraněný pak ještě vyběhl na ulici, kde se mu snažili pomoci kolemjdoucí. Poranění ale byla vážná a muž zemřel v přivolané sanitce.
 
Dvojice z místa utekla. Mladík měl na sobě podle Rösslerové tmavé oblečení a na zádech červenošedý batoh. Žena měla džíny, modrou bundu, bílé rukavice a výrazné červené boty.
 
Podle čtvrtečních informací médií pátrala policie v souvislosti s tímto případem po údajně nebezpečném devatenáctiletém Milanu Jeřábkovi, na kterého vydal žalobce už dříve souhlas k zadržení. Rösslerová tuto informaci dnes odmítla, faktem ale podle ní je, že také on policii stále uniká.
 
zdroj: ČTK