Jubilejní 10. ročník Červenobílých dnů vás chytne za srdce!

Od pondělí 23. dubna až do středy 25. dubna zaplaví 40 českých a moravských měst dobrovolníci, kteří budou v červených a bílých tričkách během celonárodní veřejné Červenobílé dny sbírky nabízet nový sbírkový předmět a současně upozorňovat na skutečnost, že mezi námi žijí lidé s hluchoslepotou. I letos byly sdružení LORM sníženy dotace MPSV na sociální služby a proto sbírka hraje velmi důležitou roli ve financování projektů a služeb pro klienty o.s. LORM.

„Vážíme si sebemenšího příspěvku a každé dárcovské SMS, které nám umožní dál poskytovat služby,“ přibližuje situaci Mgr. Petra Zimermanová, ředitelka o.s. LORM. „Hluchoslepí se s naší pomocí učí větší samostatnosti v prostorové orientaci a chůzi s červenobílou holí, jezdí s našimi traséry na běžkách nebo na tandemových kolech, soutěží ve sportovních disciplínách na Lormolympiádě a v umělecké soutěži o Cenu Hieronyma Lorma, ale bez pomoci našich průvodců, tlumočníků a sociálních pracovníků mohou být o tyto možnosti ochuzeni,“ doplňuje svá slova. Sdružení LORM je při tom jediným registrovaným poskytovatelem sociálních služeb pro tuto cílovou skupinu u nás.

Sdružení LORM se rozhodlo všechny své dárce a příznivce ocenit formou hravé fotosoutěže „Srdce na každém kroku“. Ve hře jsou značkové fotoaparáty, které do soutěže věnovala společnost Canon CZ, s.r.o. „A jak celá soutěž proběhne? Stačí si ve sbírkových dnech u dobrovolníků nebo v našich šesti Poradenských centrech zakoupit srdce a prostřednictvím online přihlášky na http://www.cervenobiledny.cz nám poslat do konce května jednu zajímavou fotomomentku se srdíčkem,“ přibližuje soutěž Mgr. Zimermanová. „Všechny přihlášené fotografie budeme průběžně až do konce května zveřejňovat ve Fotogalerii na webu sbírky a od 1. do 15. června 2012 zde proběhne veřejné hlasování o nejzajímavější fotku se srdíčkem“, doplňuje svá slova.  Podrobné informace k fotosoutěži včetně pravidel najdou zájemci na http://www.cervenobiledny.cz/fotosoutez/.
 
Fotosoutěž volně navazuje na již probíhající kampaň, která od Valentýna běží na sociální síti Facebook, kde na svém profilu o.s. LORM každý den zveřejňuje jednu fotomomentku zachycující srdíčko v nějaké zajímavé  každodenní situaci a z různých atraktivních míst světa, např. z Machu Picchu v Peru, s papouškem Lolou v Amazonii, z běžeckých plání uprostřed Norska nebo u Lennonovy zdi v Praze. 
 
Sbírku lze také podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS LORM na číslo 87 777 (cena jedné dárcovské SMS je 30 Kč, o.s. LORM obdrží 27 korun), pro příspěvky je otevřeno sbírkové konto 43-8709380297/0100. Podrobné informace o sbírce včetně vyúčtování všech předchozích ročníků přinášejí stránky www.cervenobiledny.cz
 
10. ročník sbírky Červenobílé dny se koná díky laskavé podpoře partnerů:
První stavební obnova s.r.o., Toptrans a.s., Ardagh Group, MuchoGusto, OP TIGER, spol. s r.o., Screenet, s.r.o.,  Aukro s.r.o., Gzh s.r.o., ppm factum, Canon CZ s.r.o., Český rozhlas, Radio Čas, babyweb.cz, zijemenaplno.cz; sbírku dlouhodobě podporují herec Vladimír Javorský, grafička Irena Šlachtová a animátor Radim Ševčík.