Hudební dílny v Ulitě startují!

Sdružení Teenage Music Runway na konci května odstartuje v prostorách DDM Ulita v Praze na Žižkově sérii hudebních dílen a navazujících projektů pro začínající i pokročilé muzikanty. 

Tyto workshopy jsou určeny všem mladým lidem se zájmem o hudbu a hudební tvorbu z 2. stupně základních a ze všech středních škol. Dílny povedou zkušení muzikanti, k dispozici bude vybavení pro výuku kytary, baskytary, zpěvu, improvizace na kytaru, bicích, skládání textů, atd. Hudební dílny jsou ZDARMA! Nyní jsou připraveny dílny 27. 5. a 24. 6. 2012 (14 – 18h), červnová dílna bude završena open air festivalem v prostorách DDM. Na hudební dílny volně navazuje hudební soutěž Skutečná liga junior do 19 let. 

„Pořádáme zároveň největší hudební soutěž v ČR založenou na živém hraní, Skutečnou ligu. Tam hrají všichni přihlášení před porotou, jsou zaznamenáni na video a pak prezentováni na internetu. To už chce trochu odvahy. Všimli jsme si, že řada mladých muzikantů má příliš velký respekt před soutěží, než aby si stoupla před porotu a kamery. Vytvořili jsme proto kategorii junior, kam se mohou přihlásit skupiny do 19 let. Psalo nám i hodně mladých talentovaných lidí, kteří neměli hotovou kapelu a přesto měli chuť hrát a učit se jinak a jinde než v lidušce... To byl impulz pro hudební dílny, kde je prostor začít s hudbou, vlastní tvorbou, něco se naučit a potkat vrstevníky, kteří si chtějí taky zahrát.“ říká Lukáš Fousek, předseda sdružení Teenage Music Runway.

Jednotlivé dílny povedou zkušení muzikanti jako je Vladimír Zatloukal (kytara - Jasná Páka, Hudba Praha, Echt), Jakub Šuma (bicí), Martin Hrubý (kytara, zpěv, skládání textů - Bůhví), Jiří Jelínek (baskytara – Hudba Praha, Echt) a řada dalších. Z hudebních dílen budou postupně nenásilnou formou sestavovány kapely, které se budou moci účastnit kol mezinárodní hudební soutěže Skutečná liga junior, kde získají další možnosti jako je účast na festivalech, nahrávání CD, videoklipu, atd. Akce jsou podpořeny magistrátem hlavního města Prahy.
 
Kapacita dílen je omezena, pokud se chceš přihlásit, pošli přihlášku ve tvaru: JMÉNO PŘÍJMENÍ, VĚK, DATUM DÍLNY, NÁSTROJ (o který máš zájem) na lukas@t-music-r.cz a zajisti si tak, že se budeme moci věnovat hlavně tobě a tomu, co ty chceš.
 
Více se dozvíte na www.t-music-r.cz .