Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Hlavní dráha Letiště Praha prochází pravidelnou jarní údržbou

19. 05 2011 | Letiště Praha provede v období od 10. 5. do 24. 5. pravidelnou jarní údržbu dráhového systému. Hlavní dráha označená RWY 06/24 projde opravami po zimním období, aby byla nachystána na provozně nejsilnější část roku, letní sezónu.

Hlavní dráha (RWY 06/24) bude uzavřena od 10. 5. (8:00) do 24. 5. (14:00) a provoz bude převeden při respektování dřívějších dohod o nočním provozu s okolními obcemi na dráhu vedlejší (RWY 13/31). Přistání budou s ohledem na meteorologické podmínky probíhat převážně ve směru od Prahy, vzlety ve směru na Kladno. Teprve plánovaná paralelní dráha umožní letišti sezónní údržbu provádět bez nutnosti přesunutí provozu na vedlejší dráhu.

Během údržby hlavní dráhy bude noční provoz na vedlejší dráze přerušen. V době od půlnoci do pěti ráno nebude naplánován na letišti Praha/Ruzyně žádný let. Období od půlnoci do jedné je vyhrazeno pouze pro odbavení provozních nepravidelností. Plánované noční lety byly po dohodě s leteckými společnostmi překoordinovány do hodin před a po termínu přerušení nočního provozu.

Jarní údržba se i letos zaměří na opravu vzniklých trhlin, zvětralého povrchu, hran a rohů betonových desek. Její součástí bude také odstranění nánosů gumy v místech přistávání letadel. Na závěr bude obnoveno grafické značení a v neposlední řadě dojde i k vylepšení brzdných vlastností ranveje.

Průběh údržby je jako vždy zkoordinovaný s Řízením letového provozu ČR tak, aby byl její vliv na provoz letiště minimální. V předstihu jsou o termínech této údržby informováni zastupitelé obcí a městských částí v okolí letiště.

 

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO