Fanoušci ostrovní whisky Ardbeg mohou oslavit tradiční Ardbeg Day i v Čechách

Každý rok se na domovském ostrově Ardbeg whisky, ostrově Islay, koná festival Feis Ile. Festival oslavuje tradiční kulturu ostrova Islay – kvalitní hudbu a výrobu oblíbených nakouřených whisky. Během závěrečné soboty tohoto festivalu palírna Ardbeg otevírá své dveře, aby přivítala whisky nadšence z celého světa. Od roku 2012 se tato událost stala světovým dnem, známým jako Ardbeg Day. V Čechách budou mít možnost fanoušci Ardbegu tento svátek oslavit již po šesté na půdě Ardbeg Embassy, v olomouckém baru The Black Stuff.

Limitovaná edice inspirovaná Karibikem
Letošní Ardbeg Day připadá na sobotu 1. června a vrcholí jím ostrovní festival Feis Ile. Každý rok je u příležitosti Ardbeg Day vytvořena limitovaná edice whisky Ardbeg s jedinečnou chutí. Ta bude letos inspirovaná karibským karnevalem a pro něj ikonickým destilátem – rumem. Palírna Ardbeg vůbec poprvé nechala svou whisky po odpočinku v sudech po bourbonu dozrát v sudech po rumu ze střední Ameriky. Vznikla tak jedinečná a neopakovatelná whisky Ardbeg Drum. Její aroma přináší vzrušující záplavu pryskyřice, mořských vln, kouře z hořícího dřeva, zralé banány a ananas. Na patře se nejprve objevuje chuť dehtu a kreosotu, aby se následně mohly roztančit tóny levandule, lékořice a vanilky, to vše doplněné závěrečným průvodem kouře, rašeliny a sladkého koření. Počet lahví Ardbeg Drum je jako každý rok limitovaný.

Oslava Adbeg Day v Olomouci
V Čechách mohou fanoušci whisky Ardbeg oslavit svátek palírny na půdě Ardbeg Embassy, v olomouckém baru The Black Stuff, již po šesté. První červnový den, letošní Ardbeg Day, v baru The Black Stuff proběhne představení limitované edice Ardbeg Drum. Od pondělí 3. června pak bude na českém trhu limitovaný počet láhví Ardbeg Drum k zakoupení ve specializovaných obchodech a e-shopech.