Právě se nacházíte:

Expanze Lindabu v ČR

Lindab, přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů, který v České republice zaměstnává téměř 800 lidí, dále expanduje. S cílem lépe využívat synergie mezi svými tuzemskými divizemi Profil a Vzduchotechnika pro další růst firmy, zlepšit dostupnost výrobků a poskytnout zákazníkům ještě kvalitnější služby a pohodlí, stěhuje své kompletní týmy pro obchodní, technický a zákaznický servis i marketing do nových prostor v průmyslové zóně Panattoni Park Prague Airport II u Pavlova. Ty se nacházejí nedaleko současného výrobního, skladového a administrativního areálu Lindabu v Karlovarská Business Parku v Praze-Ruzyni. Od 2. ledna 2021, kdy obě obchodní jednotky Lindab zahájí provoz v novém aranžmá, tak na Karlovarské zůstane pouze výroba vzduchotechniky, která se díky přesunu týmů pro obchod do Pavlova bude ve stávajícím areálu moci dále rozšiřovat. Výroba i služby pro zákazníky poběží naplno i v době stěhování. 

Do nového působiště v Pavlově s 5 900 m2 skladovacích a výrobních prostor a 800 m2 kancelářských ploch se přesune 30 administrativních a 25 logistických a výrobních pracovníků Lindabu. „V rámci divizí Profil a Vzduchotechnika jsme hledali možnosti, jak dále rozvíjet naše obchodní aktivity na českém trhu. Díky nové, dobře dostupné hale nabídneme distributorům, realizačním firmám i koncovým zákazníkům všechny služby na jednom místě, velmi příjemné zázemí a mnohem více skladovacích prostor. Ty nám umožní mít stále dostatek zásob, což s sebou přinese i kratší dodací termíny,“ říká Slavomír Janík, Country Manager Lindab pro ČR a SR. Zájemci tak budou mít možnost prohlédnout si produkty Lindabu ve velkoryse řešeném showroomu s prostory pro interiérovou i venkovní prezentaci – například zde bude k dispozici kompletní sortiment profilovaných i falcovaných plechových střešních krytin a okapových systémů, které společnost aktuálně nabízí na českém trhu. Zároveň jsou součásti haly také prostory pro odborná montážní školení, které Lindab pravidelně pořádá pro všechny, kdo se zabývají projektováním, prodejem či montáží plechových střešních krytin a tenkostěnných ocelových konstrukcí – architekty a projektanty, montážní firmy i prodejce. V neposlední řadě v nové hale vznikne i výrobna kruhového vzduchotechnického potrubí a prostorná klempířská dílna na výrobu atypických klempířských prvků, lemování a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli.

„Jako společnost pocházející ze Skandinávie, kde je ohleduplnost k životnímu prostředí samozřejmá, i my v České republice velmi dbáme na ekologický přístup – proto naše stavební řešení naplňují veškerá kritéria kladená na nízkoenergetické a pasivní stavby. S touto filozofií jsme hledali i naše nové působiště. Jsme proto velmi rádi, že nová hala v Pavlově má vysoký standard udržitelného rozvoje (např. LED osvětlení se zónováním, exteriérové žaluzie, rekuperační systém pro zdravé vnitřní prostředí), takže se v ní bude našim zaměstnancům dobře pracovat. Také exteriér se pyšní přírodními prvky, které nejsou v průmyslových zónách běžné: např. květnatá louka pro motýly, včelí úly, hmyzí hotel či ještěrkárium. Věřím proto, že takové prostředí bude příjemné i pro naše obchodní partnery a zákazníky,“ uzavírá Michal Klimovič, ředitel Lindab Česká republika.