Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Ekoporadenství v Praze

2. 05 2011 | V rámci společného projektu Ekoporadna Praha realizovaného občanskými sdruženími Ekocentrum Koniklec a Agentura Koniklec, o. s. byla vyhodnocena anketa pro veřejnost a orgány pražské samosprávy k preferovaným tématům ekoporadenství pro prezentaci v místním tisku.

Anketa probíhala prostřednictvím internetového hlasování na facebookové stránce Ekoporadny Praha a formou elektronického dotazování. Za nejvíce potřebné považují hlasující informace o tématech využití volných ploch, územním plánování, ekologické stopě města, popularizaci ochrany chráněných území a podrobnostech o pražských naučných stezkách. Významně jsou také vnímána témata úspor energií a vody a značení ekologických výrobků.

Po vyhodnocení ankety a s přihlédnutím k aktuálnosti a uchopitelnosti témat pro tiskoviny městských částí a hlavního města Prahy budou zpracována následující témata: dva články o územním plánování, článek o ekologické stopě hlavního města, cyklus článků s pozvánkou k návštěvě pražských chráněných území s důrazem na udržitelnou turistiku a cyklus článků o konkrétních tipech na úspory vody a energií v Praze. Vzhledem k aktuálnosti tématu bude také zařazen článek o ochraně a monitorování ohrožených druhů obojživelníků a sokola stěhovavého na území městské části Praha 3.

Články budou nabídnuty Listům hlavního města Prahy a radničním novinám městských částí, které se přihlásily ke spolupráci (MČ Praha 5, MČ Praha 10, MČ Praha 12, MČ Praha 17, MČ Praha 22 a MČ Praha-Zličín).

Projekt Ekoporadna Praha je financován z prostředků hlavního města Prahy. Více na webu www.ekoporadnapraha.cz a www.ekcoentrumkoniklec.cz.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO