Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Den Země 2011

24. 03 2011 | Městská část zve občany na jubilejní 20. ročník zábavně naučné akce Den Země 2011. Uskuteční se v sobotu 16. dubna od 13.00 do 17.00 hod. ve volnočasovém areálu Freestyle Park Modřany v ul. Vltavanů.

Program tradičně připravila základní organizace Českého svazu ochránců přírody Koniklec, oddíl Ostříži z Kamýku; partnerem akce je občanské sdružení Freestyle Park Modřany.

Tématem letošního Dne Země je “Les a dřevo”. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže s ekologickou tématikou pro děti i rodiče, dále vystoupí pěvecký sbor Mráček ze Základní Školy  prof. Švejcara, divadelní soubor Standa a Vanda s představením ,,Aby bylo na Zemi milo“, občanské sdružení Merlin pro ochranu sov a dravců, voltižní a jezdecký oddíl TJ Orion, ke shlédnutí budou zvířata z lesní ZOO a další. Jako každý rok na Vás čekají zajímavé odměny za účast v soutěžích.

Pro zájemce je v letošním roce připravena soutěžní trasa s tematickými úkoly vedoucí Modřanskou roklí až do areálu Freestyle Park Modřany. Start je mezi 10.00 a 11.00 hodinou na odpočívadle u bývalého lomu u východního vstupu do rokle, nedaleko zástávky MHD Sídliště Libuš (bus č. 165, 215) příp. zastávka Jirčanská (bus č. 198). Cestu dlouhou přibližně 7 km je možné projít pěšky i projet na kole.

Kdo má chuť aktivně podpořit myšlenku Dne Země a něco konkrétního udělat pro životní prostředí kolem sebe, je vítán při úklidu odpadků v Modřanské rokli, a to v pátek 15. dubna, úklid bude probíhat po celý den pod záštitou ZO ČSOP Koniklec, bližší informace podá předseda ZO ČSOP Koniklec MUDr. Hynek Jebavý tel.: 777 156 537. Oddíl Ostříži z Kamýku budou uklízet v úterý 19. dubna lesopark Kamýk, sraz je před hájenkou v 16.30 hodin.

Freestyle Park se nachází u Vltavy při ulici Vltavanů nedaleko ulice K Jezu (pod modřanským jezem), kde lze navštívit restauraci nebo se lze občerstvit ve stáncích v areálu. Vstup na akci je zdarma.

Den Země Prahy 12 je tradičně pořádán za finanční podpory firem působících na území městské části Praha 12.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO