Právě se nacházíte:

Den dětí v Modřanech

Svátek dětí bude mít v Praze 12 několik podob. Centrální oslava Dne dětí Prahy 12 ovládne 31. května celý areál Domu dětí a mládeže Monet v Herrmannově ulici, a to od 14.00 do 19.00 hod. Další dvě akce jsou plánovány na 2. června. Mladí hasiči z Cholupic pozvou děti na Sofijské náměstí a železničáři na nádraží v Braníku.

Nad Dnem dětí v Monetu, který finančně podpořila městská část. Program připravený ve spolupráci s odborem kultury, školství a vzdělávání ÚMČ zahrnuje soutěže pro malé i starší oslavence, ukázky dětí ze zájmových kroužků DDM a ve volné části workshopy, kroucení nafukovacích balónků, malování na obličej, segway a skákací hrad. Připraveno je i hudební vystoupení Marka Ztraceného. Dětské vstupenky budou slosovány. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Modrému klíči.

Také na přípravách Dne dětí na železnici se podílí naše městská část, jelikož si Modřany letos připomínají 130 let od počátků osobní přepravy na trase zvané Modřanka. Centrem celodenních oslav Dne dětí i historického výročí bude 2. června nádraží Braník. Kromě jízd parní lokomotivy 434.2186, která bude celý den pendlovat v trase Braník – Modřany nebo Braník – Krč přes most Inteligence, se připravuje výstava vozidel a historických železničních exponátů. Kulturní program se soutěžemi pro děti zajišťuje Dům dětí a mládeže z Prahy 5, ale uvidíme i soubory z Prahy 12. Účast již slíbili malí zpěváčci z pěveckých sborů Sluníčko a Mráček při ZŠ prof. Švejcara.
 
Stejný den pořádají oslavu pro děti z Prahy 12 mladí cholupičtí hasiči. Na parkovišti na Sofijském náměstí ani letos 2. června nebudou chybět ukázky zásahů při požárech, hasičské stříkačky a další technika. Děti si mohou vyzkoušet hasičský běh a zapojit se do mnoha dalších soutěží.