Cvičíme na hřišti Borovanská

Děti si rády hrají a málokdy ponechají houpačky, prolézačky nebo skluzavky bez povšimnutí. Na dětských hřištích ale nemusí dospělí jen sedět na lavičkách a přihlížet, také pro ně existuje možnost, jak si poměrně zábavnou formou procvičit svaly.

Kromě stávajícího seniorparku Zátišská, zaměřeného spíše na starší občany a uvedeného do provozu 25. října 2011, mají nyní dospělí možnost si zacvičit na ploše u dětského hřiště v ulici Borovanská, kde radnice zajistila instalaci čtyř dalších sportovních prvků. Tyto posilovací stroje jsou zaměřené na pohyb, cvičení a rehabilitaci dospělých a starších občanů, zvláště těch, kteří doprovází své ratolesti na veřejná dětská hřiště. Samozřejmě děti je mohou využívat ke svým hrám také.

Jsou určené pro aktivní i pasivní činnosti a vhodně rozvíjí mentální a psychosociální potřeby. Zlepšují odolnost a ohebnost kloubů, pohyblivost nohou, umožňují rozvoj a posilování svalstva, zvyšují kapacitu plic a srdce. Podkladový povrch u sportovních prvků bude městská část ještě v letošním roce upravovat.

„Do důchodu mám sice ještě daleko, ale tělu takové cvičení a protažení rozhodně prospěje v každém věku,“ se smíchem dodává místostarostka Eva Tylová poté, co tyto cvičební prvky sama vyzkoušela.

www.praha12.cz