Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Česko zasáhnou bouřky, déšť a krupobití

11. 09 2012 | Českou republiku zasáhnou odpoledne a večer bouřky, ojediněle doprovázené přívalovými dešti, krupobitím a nárazy větru. Výstraha, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí od dnešních 12:00 do 22:00 pro všechny kraje kromě Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského.

Podle meteorologů bude do Česka proudit od jihu teplý vzduch, v něm se dnes budou tvořit bouřky, hlavně v západní polovině republiky. Ve středu večer, v noci na čtvrtek a během čtvrtečního dopoledne ale bude vydatně pršet i na východě České republiky. Ve středu dopoledne tak může být podle aktuálního vývoje situace vydána další výstraha, uvedl ČHMÚ.

Přívalový déšť může vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků i jindy suchých koryt a zatopení níže položených míst či sklepů, upozornili meteorologové. Škody může působit také nárazový vítr, a proto pracovníci ČHMÚ radí lidem, aby zajistili okna a dveře svých domů a venku odklidili volně položené předměty, například zahradní nábytek.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO