Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Byl schválen seznam ploch pro volný pohyb psů

17. 05 2011 | Radnice Prahy 12 nadále pokračuje řešení vztahů pejskařů s ostatními občany. V návaznosti na předchozí akci „Aby i ostatní měli vašeho psa rádi“ rada městské části Prahy 12 schválila nový, aktualizovaný seznam ploch pro volný pohyb psů. K tomuto kroku se rozhodla nejen kvůli žádostem majitelů pejsků, ale také na základě připomínek dalších občanů.

„Častým problémem pro obě strany byly malé plochy pro volný pohyb psů, kteří proto často přebíhali na plochy jiné, někdy i na přilehlá dětská hřiště, což zavdávalo příčinu k mnohým roztržkám mezi občany navzájem,“ uvádí místostarostka Prahy 12 Eva Tylová jako příklad.

„Na nově zařazených plochách budou instalovány informační stojany s piktogramy s označením pro volný pohyb psů, takže každý bude na místě vědět, k čemu je prostor využíván. Jejich seznam je k dispozici k nahlédnutí na internetových stránkách Prahy 12,“ dodává Eva Tylová.

Nově se zřizují velká plocha při ul. Čs. exilu, Píšovická a U Studny, dále mezi ul. Pertoldova a Platonóva nad Násirovým náměstím, mezi ul. Nikoly Vapcarova a přilehlou pěší zónou a při ul. Kabeláčova mezi parkovištěm a trafostanicí. V případě poslední jmenované se jedná o přesun původního prostranství u lesa na vhodnější místo. Jiné prostory z původního seznamu z roku 2001 se ruší, obvykle z toho důvodu, že na nich mezitím vznikla parkoviště nebo bytová zástavba.

Radnice v dalším kole plánuje určit místa, kde naopak psi nebudou moci pobíhat. Plochy budou vymezeny ponejvíce v okolí dětských hřišť, kde se pohybují děti.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO