Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Azylový dům pro ženy byl otevřen

2. 03 2012 | V Amortově ulici v Modřanech byl ve středu otevřen azylový dům pro ženy bez domova. Dočasné ubytování poskytne ženám starším osmnácti let, které se ocitly v nepříznivé sociální nebo životní situaci spojené se ztrátou bydlení. Azylový dům zřizuje Centrum sociálních služeb Praha.

Za hlavní město se oficiálního otevření zúčastnil náměstek primátora Ivan Kabický a za naši městskou část místostarosta Jan Marhoul.

Kapacita azylového domu je 25 lůžek a klientky se v něm budou moci ubytovat maximálně na tři měsíce. Za noc zaplatí 60 korun. V ceně budou mít postel ve společných pokojích, sociální zázemí, možnost přípravy vlastní stravy ve společné kuchyňce a na místě jim bude k dispozici také odborná pomoc sociálních pracovníků.

„Dům je součástí projektu Z ulice do bytu, v jehož rámci poskytujeme terénní sociální práci pro bezdomovce, noclehárnu na lodi Hermes, dále azylové domy pro muže, jednotlivce a pro rodiny. Toto je naše první zařízení určené přímo pro ženy,“ uvedl ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

www.praha12.cz

Diskuse

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO