Awox Smart Home – žárovky, které myslí za vás

Představte si osvětlení, které ovládáte ze svého telefonu, a které se přizpůsobí vašim potřebám. Osvětlení, které si zapamatuje vaše denní zvyky a každý večer s vámi usíná a ráno vstává. Systém, který v sobě spojuje ovládání světla, hudby, distribuce elektřiny i vůně. To všechno umožňují chytré žárovky a další komponenty Smart Home od společnosti Awox.  

„Základ systému spočívá v soustavě chytrých Smart žárovek Awox, které kromě osvětlení zároveň také zvládají přehrávat hudbu, nebo provonět pokoj vůní podle vaší momentální nálady,“ říká Ondřej Žatečka z firmy Audiopro, která tyto systémy do ČR dováží. Samozřejmostí je právě jejich ovládání přes telefon či tablet, kdy můžete zároveň tato chytrá zařízení nastavit podle chuti, nejen co se týče jasu a barvy osvětlení, ale i například s nastavením času spuštění. 

Přímo z postele si tak můžete zařídit ranní probuzení do pokoje nasvíceného oblíbeným barevným odstínem a s příjemnou vůní, která vám pomůže správně se naladit. Variabilita vůní a zejména barev je přitom opravdu široká a ložnici či obývací pokoj si tak můžete zahalit do červené, oranžové, decentně modré, zelené nebo do některého z dalších více než šestnácti milionů barevných odstínů. 

Kromě chytrých žárovek, které vám pomohou váš byt zpříjemnit a zautomatizovat, jsou součástí technologie Smart Home i přístroje s odlišnou funkcí – například inteligentní zásuvky Smart Plug. Díky nim můžete naplánovat zapnutí nebo vypnutí domácích spotřebičů z vašeho smartphonu, a stejně tak na něm sledovat, jakou spotřebu které spotřebiče mají. Díky tomu, ale i díky nastavení automatického vypnutí konkrétních spotřebičů v určitých časech, je systém Smart Home vhodný i pro chytrou úsporu peněz za energii.  

Smart žárovku můžete také využít na hlídání vašeho domova nebo chaty. Žárovka Awox CamLIGHT se zabudovanou Wi-Fi kamerou zvládne kontrolovat váš domov opravdu důkladně. Umí pořídit zvukový i obrazový záznam, který je přes webovou aplikaci dostupný odkudkoli nebo jej můžete ukládat na paměťovou kartu. Nebo také rozsvěcet a zhasínat se, aby to vypadalo, že jste doma. I tuto chytrou žárovku můžete naprosto jednoduše a pohodlně ovládat z chytrého telefonu nebo tabletu a neustále mít přehled, co se doma děje.

„Hlavní přednost řešení chytré domácnosti od Awoxu spočívá v tom, že se nejedná o jednotlivé „vychytávky“, ale o komplexní nabídku chytrých žárovek a dalších komponentů, které se vzájemně doplňují. Například chytré žárovky lze spojovat do zón, jednotně je ovládat a nastavovat. Nabízejí rozmanité funkce, jsou k dispozici v mnoha velikostech a do všech typů objímek,“ uzavírá Žatečka z Audiopro.