Annonce.cz: V lednu hledají práci hlavně číšníci a kuchaři

Čtvrtina lidi hledá v lednu práci v oblasti gastronomie, 13 procent v dopravě a desetina v administrativě. Vyplývá to z aktuálních statistiky inzertního portálu Annonce.cz. Poptávka po nové práci podle ní stále výrazně převyšuje její nabídku. 

"Převis zadané deklarované poptávky po práci nad nabídkou činil v druhém pololetí roku 2013 celých 31 procent. V lednu jsme největší rozdíl mohli vidět v sekci zemědělství, lesnictví, vodní hospodářství, kde se na jedno volné místo hlásí až pět uchazečů. Podobné to je i v kategorii administrativa. Zde na jednu nabídku práce čekají průměrně tři zájemci," uvedl produktový manažer Annonce.cz Petr Langer. 
    
Lidé podle něj s hledáním nové práce opravdu nezaháleli. "První poptávku jsme zaznamenali již necelou hodinu po začátku nového roku," upozornil. 
    
Langer letos očekává pozvolný pokles nezaměstnanosti. To ale souvisí s tím, jak bude politická reprezentace podporovat malé a střední podnikatele, kteří tvoří významnou část pracovních příležitostí a jsou velmi senzitivní na jakékoli daňové i legislativní změny. Podle nich totiž následně rozvrhují své personální náklady. Dále se bude rozvíjet trend bezplatných stáží, o které jeví velký zájem i úřady práce a jsou populární v celé Evropě, dodal. 
    
Annonce je česká společnost. Založena byla v březnu 1990 jako tištěné médium, ve kterém byly prezentovány inzeráty. Nyní tištěné médium vychází čtyřikrát týdně a týdenní náklad se pohybuje okolo 65.000 až 80.000 výtisků. V roce 2013 Annonce otiskla 1,8 milionu inzerátů. Její online verze vznikla v roce 1997 a od té doby má téměř 300.000 registrovaných uživatelů a okolo 350.000 reálných uživatelů za měsíc. Denně v průměru publikuje 200.000 inzerátů. 
 

http://www.annonce.cz/prace

 
zdroj: ČTK